Kupno używanego hatchbacka: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Używany hatchback: kwestie wymagające szczególnej uwagi

 

Hatchbacki odznaczają się przede wszystkim świetnymi właściwościami jezdnymi. Doskonałe wyposażenie i optymalna zwrotność zapewniają niezwykłą przyjemność prowadzenia, natomiast wysoki poziom wyciszenia kabiny i miękko pracujące zawieszenie to gwarancja komfortu pasażerów. Hatchbacki dostępne na rynku wtórnym (jak te znajdujące się w ofercie sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY), to często modele o dużym przebiegu. W takim przypadku należy uważnie zweryfikować niektóre elementy samochodu:

 

• Nadwozie: łatwo stwierdzić nadmierne zużycie hatchbacka, widząc podniszczoną karoserię. Używany hatchback z przebiegiem 100.000 km – jeśli był odpowiednio utrzymywany – miewa nadwozie w świetnym stanie lub przeciwnie, może wykazywać oznaki zużycia.

 

• Silnik: jeśli samochód często był wykorzystywany na długich trasach, warto zwrócić uwagę na stan silnika. Zapytaj właściciela o nawyki związane z prowadzeniem i o rodzaje przejazdów. Sprawdź, czy przestrzegano prawidłowego czasu rozgrzewania silnika (dla napędu wysokoprężnego) i czy regularnie serwisowano samochód.

 

• Wnętrze: Jeśli kierowca przejechał ponad 100.000 km, należy zwrócić uwagę na stan tapicerki. Sprawdź, czy skóra nie jest zanadto zniszczona ? Czy tapicerka z tkaniny nie wydaje się wytarta?

 

• Wyposażenie: urządzenia podnoszące komfort jazdy i wspomagające prowadzenie różnią się w zależności od modelu i stanowią ważne kryterium wyboru w przypadku Twojego wymarzonego hatchbacka. Zaletą kupna używanego samochodu jest to, że doskonale wyposażone modele dostępne są w niezwykle korzystnych cenach. Wbudowany GPS, DVD, wielostrefowa klimatyzacja... Czas zadbać o własną przyjemność!

 

Jak kupić używanego hatchbacka, korzystając z gwarancji?

 

Kupno używanego hatchbacka to często poważna inwestycja (z konieczności jest to większy wydatek, niż w przypadku samochodu miejskiego), dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty. Powierzając tę sprawę dealerowi lub profesjonalnemu sprzedawcy, znacząco zmniejszysz czynnik ryzyka. Masz pewność, że samochód został odpowiednio sprawdzony lub zmodernizowany, a często posiada jeszcze gwarancję. W przypadku w miarę nowego hatchbacka (mającego mniej niż 6 lat), mającego niewysoki przebieg (poniżej 120 000 km), można liczyć na gwarancję 6-, 8-, a nawet 12- miesięczną.

W sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY znajdziesz bogatą ofertę używanych hatchbacków. Na stronie uzywanygwarantowany.pl możesz wyszukiwać samochody, wprowadzając Twoje kryteria (marka, model, cena, przebieg, moc). Z łatwością namierzysz hatchbacka, dostępnego u dealera w Twojej najbliższej okolicy. W obliczu nieprzebranej ilości ofert dla używanych hatchbacków na niektórych portalach, warto wybrać możliwość szybszego i bardziej precyzyjnego wyszukiwania. Poznaj zalety sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Chcesz kupić hatchbacka, to już postanowione. Szukasz używanego? Wybór jest ogromny. Niemieckie, francuskie, włoskie czy japońskie... Segment hatchbacków często stanowi ścisłą czołówkę w branży danego producenta. To dobra wiadomość, zapowiadająca bogatą ofertę na rynku wtórnym, z modelami w bardzo różnych cenach.

Nasze wskazówki pomogą Ci wyszukać i kupić właściwy model hatchbacka.