Kupno używanego miejskiego samochodu: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Używany samochód miejski: uniwersalne modele za rozsądną cenę

 

Ograniczany w latach 90-tych segment samochodów miejskich obecnie dynamicznie się rozwija i mierzą się z nim wszyscy producenci (łatwo to sprawdzić na uzywanygwarantowany.pl, stronie sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY). Miejskie samochody o kompaktowych gabarytach zaprojektowano z myślą o płynnym przemieszczaniu się po ulicach miasta. Nowsze modele przystosowane są również do jazdy poza miejską dżunglą, odznaczając się dobrymi właściwościami jezdnymi. Wobec dużego zainteresowania klientów miejskimi kompaktami, producenci nadają im coraz to bardziej wszechstronny charakter.

 

Zalety używanych miejskich kompaktów

• Nawet w nowej wersji miejskie kompakty odznaczają się na ogół przystępną ceną; na rynku wtórnym okazują się tym bardziej łagodne dla portfela. Dobrze wyposażone, w miarę nowe modele występują w przedziale cenowym od 14000 do 30000 zł;

 

• Przy ograniczonej mocy silnika miejskich kompaktów i ich użytkowaniu głównie w ruchu miejskim, można liczyć na niewysokie stawki ubezpieczeniowe;

 

• Dobrze utrzymany i poddawany profesjonalnym przeglądom miejski kompakt to gwarancja posiadania samochodu dobrej jakości, przy niewysokich kosztach eksploatacji.

 

Zwinne, ekonomiczne, stylowe... miejskie kompakty przyciągają wzrok. Jak wybrać odpowiedni model? Na który z małych miejskich samochodów masz się zdecydować i jakie kryteria wziąć pod uwagę?

 

Istotne kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu miejskiego

Przed zakupem małego używanego samochodu, trzeba uważnie skontrolować specyficzne punkty. Manewry na zatłoczonych miejskich ulicach mogą niekiedy być przyczyną stłuczek. Sprawdź wgniecenia na drzwiach i ewentualne ubytki lakieru. W czasie jazdy próbnej zwróć uwagę na układ kierowniczy. Nawet minimalne uderzenia o chodnik mogą zakłócić zbieżność kół w samochodzie. Samochód miejski często stoi w korkach, uruchamiany bywa bez stosownego rozgrzania silnika, jego sprzęgło często jest przeciążone. Zapytaj, czy miała miejsce wymiana jakichś części. Wsłuchaj się w odgłos pracy silnika. Samochody miejskie z napędem benzynowym lub wysokoprężnym bywają często wyposażane w silniki o niewielkiej mocy (czasem 3-cylindrowe), które są jednak niezawodne i ekonomiczne. Nawiasem mówiąc, nie zawsze należy wybierać napęd wysokoprężny. W przypadku niektórych kierowców samochód miejski z napędem benzynowym może być bardziej opłacalny, generując przy tym niższe koszty eksploatacji.

Gdzie szukać małego samochodu miejskiego, pasującego do Twoich oczekiwań? Skorzystaj z wielomarkowej wyszukiwarki skonfigurowanej przez Peugeot na stronie uzywanygwarantowany.pl, aby spośród tysięcy ogłoszeń wyłowić odpowiedni dla Ciebie model. Eksperci z naszej sieci Peugeot PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY oferują samochody miejskie, najczęściej z gwarancjami (8 lub 12 miesięcy). Nawet w przypadku małego używanego samochodu, staranna kontrola i gwarancje mają zasadnicze znaczenie dla spokojnej jazdy.

 

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Używane samochody miejskie cieszą się dużą popularnością! Studenci ze świeżym prawem jazdy, mieszkańcy miasta, czy pary poszukujące drugiego samochodu – wiele osób decyduje się na używane miejskie kompakty. Oto nasze wskazówki, jak kupić samochód miejski i najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę.