Kupno używanego samochodu hybrydowego: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Używany samochód hybrydowy: czy jest to szansa na realnie tańszą jazdę?

Samochody hybrydowe są już dziś dostępne na rynku wtórnym. To kryterium pozwala wyszukać tego typu pojazdy zarówno w drobnych ogłoszeniach prywatnych właścicieli, jak i na profesjonalnych portalach, takich jak uzywanygwarantowany.pl. Oferuje się samochody hybrydowe z Azji, ale też francuskie, np. z technologią Hybrid4 Marki Peugeot. Większość z nich to modele kompaktowe, zdarzają się też crossovery czy SUV-y. Nie ma jeszcze zbyt wielu małych hybrydowych samochodów miejskich. To normalne! Technologia hybrydowa doskonale nadaje się do użytku mieszanego, w mieście i poza jego granicami. W czasie jazdy z umiarkowaną prędkością kierowca często przerzuca się na tryb elektryczny, ale gdy trzeba przyspieszyć, tradycyjny silnik musi podjąć wyzwanie!

Kupno używanego samochodu hybrydowego jest rozwiązaniem pozwalającym oszczędzać paliwo, cieszyć się samochodem bardziej przyjaznym dla środowiska i zarazem tańszym! Kiedy wprowadzano na rynek samochody hybrydowe, obecnie sprzedawane jako używane, korzystały one z premii środowiskowej. Cena uwzględnia tę zniżkę, a dodatkowe koszty nie są znaczące. Co więcej, dzięki wykorzystaniu akumulatora samochód hybrydowy zużywa mniej paliwa. Możesz się pożegnać ze sprzęgłem, alternatorem, rozrusznikiem... Specjaliści są zgodni co do tego, że koszty utrzymania samochodu hybrydowego są niższe niż w przypadku tradycyjnego samochodu z analogicznego segmentu.

 

Doradzamy, jak wybrać właściwy samochód hybrydowy

 

Chcąc wybrać odpowiedni używany samochód hybrydowy, najlepiej zdecydować się na model, którego historia użytkowania jest Ci znana. Czy kierowca traktował samochód rozważnie, czy wręcz przeciwnie, jeździł jak pirat? Na szczęście samochody hybrydowe w związku ze swoją zaawansowaną technologią często wyposażone są w komputery pokładowe, które rejestrują istotne informacje. Tym samym możesz prześledzić średnie zużycie paliwa od pierwszego ruchu kierownicą, dozwoloną liczbę kilometrów... oraz sprawdzić na żywo sprawność akumulatorów. Komputer pokładowy to zatem narzędzie, które pomaga zweryfikować stan samochodu.

Wybieraj ogłoszenia zamieszczane przez wiarygodnych właścicieli prywatnych, którzy dadzą Ci gwarancję, że samochód był właściwie eksploatowany. Zawsze też warto umówić się na jazdę próbną używanym samochodem hybrydowym! Możesz także zapewnić sobie bezpieczniejszą transakcję, kupując używany samochód hybrydowy w komisie lub u dealera, na przykład należącego do sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

Ofertom sprzedaży używanych samochodów hybrydowych, dostępnym na stronie uzywanygwarantowany.pl będącej witryną sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY, towarzyszą na ogół przejrzyste i precyzyjne informacje, które pozwalają łatwo skontaktować się z właścicielem, by umówić się na jazdę próbną w Twojej okolicy. Odkryj używane samochody hybrydowe wielu marek oferowane przez sieć PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY!

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Oto kategoria samochodów, które jeszcze kilka lat temu nie występowały na rynku wtórnym. Obecnie używane samochody hybrydowe pojawiają się już w sprzedaży, stanowiąc interesującą alternatywę wobec wyboru pomiędzy napędem benzynowym i wysokoprężnym!
Używane samochody hybrydowe skłaniają jednak klientów do wielu pytań: czy jest to samochód prawdziwie niezawodny? Jak wygląda wydajność akumulatora? Jakie są koszty utrzymania? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze używanego samochodu hybrydowego.