Kupno używanego samochodu rodzinnego: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Kupno używanego samochodu rodzinnego: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Jak wybrać odpowiedni używany samochód rodzinny?

 

Zakup samochodu rodzinnego to znaczny wydatek. Ceny nowych kombivanów i SUV-ów przekraczają 60 000 zł, ponieważ pozwalają wygodnie pomieścić wszystkich Twoich bliskich, a czasem nawet do 7 osób. Skoncentruj się na wnętrzu kabiny: chcąc wybrać odpowiedni model samochodu rodzinnego warto wziąć pod uwagę liczbę stałych pasażerów (ile masz dzieci lub pasażerów?), sprawdź także, czy pomyślano o odpowiednich schowkach. Producenci uwzględnili to zapotrzebowanie na wygodne przyjazne wnętrze, oferując inteligentne systemy we wnętrzach samochodów. Wyjmowane fotele, modułowe przestrzenie, przemyślane schowki, drzwi przesuwne... samochód jest coraz lepiej dopasowany do rodziny i jej przyzwyczajeń.

Komfort wnętrza: skórzane fotele i luksusowe wyposażenie nie są priorytetami w przypadku samochodu rodzinnego, ale kupując go na rynku wtórnym można trafić na samochód doskonale wyposażony, którego cena nie wymaga przekraczania budżetu.

 

Używane samochody rodzinne: różne typy nadwozia

 

Planując zakup samochodu rodzinnego masz do wyboru bogatą gamę sylwetek. Oto różne typy nadwozia, które możesz znaleźć w ofercie samochodów używanych, na przykład w sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

Samochody kombi: odznaczają się zaletami jezdnymi sedanów, z większą ilością miejsca i obszernym, wygodnym wnętrzem. Masz dwoje dzieci? Używany model kombi to dobre rozwiązanie. Na samochód o niskim przebiegu należy przeznaczyć około 35 000 zł.

Minivany: ich modułowe wnętrza, zazwyczaj wyposażone w liczne schowki, zaspokoją potrzeby całej rodziny. Dobrze wyposażony minivan, kompaktowy lub większy, mogący pomieścić do 7 osób, to wydatek rzędu około 40 000 zł.              

SUV-y: stanowią doskonałe połączenie sportowego stylu i komfortu (jak choćby Nowy Crossover Peugeot 3008), odznaczają się jednak mniej modułowym charakterem niż kombivany. Również w tym przypadku budżet w wysokości 40 000 zł pozwala rozważyć doskonałe oferty.

 

Jakie kwestie wymagają szczególnej uwagi w przypadku kupna używanego samochodu rodzinnego?

Modele rodzinne to samochody takie jak wszystkie inne... Ale często o wiele bardziej poszukiwane! Podobnie jak w przypadku samochodu miejskiego lub sedana, sprawdź typowe punkty kontrolne: silnik, nadwozie, opony, wyposażenie... Nie zapominając o aspektach, które odróżniają samochód rodzinny od innych modeli: warto sprawdzić czy składane siedzenia są nadal sprawne, w jakim stanie jest tylna kanapa (czy tapicerka nie jest poplamiona lub dziurawa), czy pokładowy system multimedialny nadal działa bez zarzutu...

 

Jeśli zdecydujesz się kupić używany minivan lub model kombi z pomocą profesjonalnych doradców, możesz się spodziewać, że wszystkie urządzenia zostały przetestowane i działają poprawnie. W przypadku problemów często da się wykorzystać ochronę umowy gwarancyjnej. Dotyczy to także gamy używanych samochodów rodzinnych oferowanych w sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY. Mając na uwadze odpowiednie kryteria (marka, model, cena, przebieg, moc), wyszukaj właściwy model i skorzystaj z wysokiej jakości usług naszych specjalistów, ciesząc się bezpieczną transakcją.

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Rodzina się rozrasta? Twój samochód stał się nieco za ciasny i nie wszyscy Twoi bliscy mogą się w nim pomieścić? Czas zainwestować w używany samochód rodzinny. Na rynku wtórnym dostępna jest bogata oferta samochodów rodzinnych: kombi, SUV-y, kombivany. Odwiedź sieć PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY by się o tym przekonać
Jak wybrać używany samochód, który spełni wszystkie potrzeby rodziny, a którego zakup nie nadwyręży budżetu? Przedstawiamy w zarysie sytuację na rynku i dajemy kilka praktycznych wskazówek, ułatwiających Ci właściwy wybór samochodu rodzinnego.