Kupno używanego samochodu w sieci internetowej

Co roku we Francji ponad 5 milionów samochodów zmienia właściciela (dokładnie 5 317 731 pojazdów, co oznacza spadek o 1% w stosunku do 2013 roku). Rozwój internetu tylko wzmocnił i tak już bardzo rozwinięty rynek wtórny.

Dzięki ogłoszeniom w internecie jeszcze łatwiej jest dzisiaj znaleźć, porównać i wypróbować używane samochody.

Jak kupować używane samochody przez internet? Jakie są zalety ogłoszeń na stronach internetowych producentów? Przedstawiamy w zarysie rynek wtórny w internecie oraz korzyści wiążące się z zakupami w sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

 

Internet to korzystne miejsce zakupu używanego samochodu

 Sieć internetowa jest doskonałym źródłem informacji na temat Twojego przyszłego samochodu, stanowiąc zarazem ważny kanał dystrybucji. Warto zwrócić uwagę, że dla 48% Francuzów zakup samochodu przez internet jest najbardziej prawdopodobną opcją (badanie opinii "Les Francais & l'automotive" TNS Sofres, czerwiec 2013). Wszystkie dane są w zasięgu ręki: charakterystyka techniczna samochodu, opinie innych właścicieli, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości... Przed dokonaniem transakcji 57% nabywców używanych samochodów szuka informacji w sieci (badanie Ipsos 2007).

 

Na niektórych portalach internetowych znajdziesz bogatą ofertę samochodów używanych, pochodzącą zarówno od osób prywatnych, jak i od dealerów, co nieco komplikuje sytuację. Trudno się odnaleźć wobec tysięcy modeli, niekiedy opisanych w mało czytelny sposób. Zważywszy na to, że internet jest ważnym kanałem dystrybucji, również producenci oferują własne rozwiązania, ułatwiające znalezienie używanego samochodu w sieci. Dlatego właśnie Peugeot rozwinął sieć PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY i stronę uzywanygwarantowany.pl, gdzie wyselekcjonowano używane samochody wielu marek.

 

Jak kupić samochód online – nasze rady

W Les Echos z 30 grudnia 2013 roku pojawiła się informacja, że samochody mają obecnie średnio pięciu właścicieli, a nie trzech czy czterech jak to było dziesięć lat temu. Kupując używany samochód przez internet, należy zatem zachować szczególną czujność. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto wybrać konkretnego, sprawdzonego sprzedawcę i zebrać jak najwięcej informacji na temat samochodu. Nie wystarczy przebieg, rok dopuszczenia do ruchu i zestaw dostępnych opcji. Chcąc dokonać bezpiecznego wyboru, należy także uzyskać dostęp do historii napraw i danych na temat sposobu użytkowania samochodu (jazda głównie po mieście lub na autostradzie).

Jeżeli samochód oferowany jest w sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY, możesz mieć pewność, że przekazano Ci pełną i zgodną z rzeczywistością informację o stanie technicznym samochodu, który poddano kontroli w 100 najważniejszych dla eksploatacji punktach. Dealerzy zatroszczą się o dostarczenie Ci wszystkich potrzebnych dokumentów. Ten zakup przez internet (chociaż faktycznie transakcja odbywa się w punkcie sprzedaży) jest dla nabywcy bezpiecznym rozwiązaniem, zyskuje bowiem dostęp do dodatkowych usług: gwarancji producenta, ofert finansowania, możliwości przekazania starego samochodu w ramach rozliczenia... Dzięki sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY, te zakupy online są bardzo mocno osadzone w świecie rzeczywistym.

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Co roku we Francji ponad 5 milionów samochodów zmienia właściciela (dokładnie 5 317 731 pojazdów, co oznacza spadek o 1% w stosunku do 2013 roku). Rozwój internetu tylko wzmocnił i tak już bardzo rozwinięty rynek wtórny.