Kupno używanego SUV-a: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi

Crossovery i SUV-y, które pojawiły się niecałe 10 lat temu, to "miejskie" dzieci tradycyjnych samochodów terenowych z napędem 4x4, skojarzonych z cechami kombivanów.

Przeznaczone zarówno do użytku na drogach, jak i na trasach o gorszej nawierzchni, SUV-y to samochody o uniwersalnym charakterze. Wszechstronny jest także ich design, ze sportowymi, dynamicznymi liniami sylwetki i stosunkowo obszernym wnętrzem. W kabinach komfort sedana łączy się z przestronnym charakterem samochodu rodzinnego.

Jak wybrać odpowiedniego używanego SUV-a? Jakie elementy należy sprawdzić przed sfinalizowaniem transakcji kupna? Proponujemy kilka praktycznych wskazówek.

 

Kupno używanego SUV-a: zacznij od starannej analizy swoich codziennych potrzeb

 

Na rynku wtórnym crossovery i inne SUV-y to często samochody relatywnie nowe. Stąd stosunkowo wysoki przedział cenowy. Atutem jest jednak bogata oferta, dzięki której z łatwością znajdziesz odpowiedni model. Umiejętne rozpoznanie Twoich potrzeb pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru, nie gubiąc się przy tej okazji wobec stosunkowo różnorodnej oferty. Zamierzasz korzystać ze swojego crossovera głównie na autostradach, czy na wiejskich bezdrożach? Jesteś pasjonatem jazdy terenowej? Co jest dla Ciebie najważniejsze, komfort czy też sportowy styl jazdy? Wszechstronne SUV-y pozwalają na wiele kombinacji.

• Napęd na 2 lub na 4 koła: do „klasycznej” jazdy po mieście lub po zwykłych trasach zasadniczo wystarcza napęd na 2 koła. Jeśli jednak cenisz sobie weekendowe przygody, napęd na 4 koła jest prawdziwym atutem!

 

• Od 4 do 7 miejsc: wszech-stron-ność! Łatwo dopasować ten model do swoich potrzeb. SUV-y różnią się designem, a zwłaszcza stopniem modułowości, mogą pomieścić od czterech do siedmiu osób. Zróżnicowana jest także wysokość ich ceny.

 

• Zwarta lub wydłużona sylwetka, mogąca liczyć od 4 do ponad 5 metrów długości: jeździsz po mieście? Pomyśl o parkowaniu!

 

• Wyposażenie: SUV-y są na ogół bogato wyposażone w systemy zapewniające bezpieczeństwo i wspomagające prowadzenie. W przypadku używanych samochodów możesz swobodnie wybierać pomiędzy różnymi opcjami, za umiarkowaną cenę.

Odkryj ofertę używanych SUV-ów w ogłoszeniach na stronie sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

 

 Gdzie najlepiej kupić używanego SUV-a?

 

Oferta SUV-ów proponowana w autoryzowanych salonach jest nader urozmaicona, dlatego też na rynku wtórnym można znaleźć modele w cenach od 40 000 do ponad 500 000 zł. Jednakże, z budżetem od 35 000 do 60 000 zł, można znaleźć używane SUV-y w bardzo korzystnych cenach, często serwisowanych w autoryzowanych stacjach obsługi.

Aby kupić używanego SUV-a lub crossovera, można prześledzić ogłoszenia prywatnych właścicieli lub wybrać komisy przy autoryzowanych salonach. Crossovery bywają w miarę nowe, czasami mają niski przebieg, na ogół jednak wiążą się z poważną inwestycją. Można oczywiście dobrze trafić, przeprowadzając udaną transakcję z prywatnym właścicielem, bezpieczniejszy będzie jednak zakup z pomocą sieci ekspertów. W ten sposób zyskasz pewność, że samochód został wcześniej sprawdzony i skontrolowany w każdym detalu, masz wgląd w historię operacji serwisowych... łatwiej trafić na samochód z aktywną umową gwarancyjną, która może zostać przedłużona. Dotyczy to wielu używanych SUV-ów dostępnych za pośrednictwem sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY.

Zakup SUV-a wymaga na ogół sporych nakładów finansowych, dlatego nasz specjalista może Ci zaproponować przyjęcie Twojego starego samochodu w ramach rozliczenia... Znacząco redukując wydatki!

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Kupno używanego SUV-a: zalety, gwarancje i kwestie, wymagające uwagi