Kwestie, na które należy zwrócić uwagę, kupując używany samochód.

Niezależnie od tego, czy kupujesz pojazd od prywatnego właściciela, czy u dealera, zawsze należy zachować ostrożność. Używany samochód ma za sobą pewną historię i kilkaset, a może kilka tysięcy kilometrów na liczniku, dlatego też należy uważnie sprawdzić jego stan.

Proponujemy pewne rozwiązania, które pozwolą Ci uniknąć przykrych niespodzianek.

Wartość samochodu i jego opis

Kupując używany samochód, polegasz na uczciwości sprzedającego. Model nadwozia, wykończenie, opcje, przebieg... Dostajesz sporo informacji, które warto zweryfikować. Upewnij się, czy wszystko się zgadza. Jeśli w opisie producenta fotele mają być wykończone skórą, a w rzeczywistości pokryte są tkaniną, może to budzić podejrzenia. Podobnie należy zawsze z rezerwą traktować stan licznika kilometrów i sprawdzić numer nadwozia. Zweryfikuj także proponowaną cenę samochodu. Cena sprzedaży musi być adekwatna do rzeczywistej wartości rynkowej samochodu (zamieszczonej w cenniku). Zbyt niska lub zbyt wysoka cena powinna Cię zaalarmować. Kupując używany samochód u dealera, (np. należącego do sieci PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY) masz gwarancję kontroli nad wszystkimi tymi punktami i pewność stałej ceny, obliczanej według precyzyjnych kryteriów.

Obejrzyj dokładnie używany samochód

Ufaj tylko temu, co widzisz na własne oczy! Sprawdź samochód w każdym szczególe, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Po obejrzeniu całości sprawdź nadwozie, podwozie, opony, reflektory, lusterka. Należy także zajrzeć pod pokrywę silnika. Po sprawdzeniu poziomu płynów (olej, woda), należy poprosić sprzedającego o uruchomienie silnika w celu usłyszenia jego pracy.

Dowiedz się, jaki jest stopień zużycia akumulatora, paska rozrządu, kiedy była ostatnia wymiana filtra (w przypadku samochodów z silnikiem wysokoprężnym). To pytania, które pozwolą Ci zebrać dokładne informacje i pomogą ocenić wiarygodność sprzedającego. Jeśli wydaje się mieć wątpliwości i brak mu zdecydowania, być może stara się coś ukryć; w takiej sytuacji należy zachować czujność. Kupując używany samochód u dealera, masz zapewnioną umowę gwarancyjną i pewność, że samochód przeszedł przed sprzedażą dokładny przegląd. Wszystkie samochody oferowane przez sieć PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY, są starannie weryfikowane w autoryzowanych serwisach Marki.

Lepiej kupować używany samochód od sprzedawcy godnego naszego zaufania. Odwiedź stronę internetową PEUGEOT UŻYWANY GWARANTOWANY, by zasięgnąć rady specjalisty, który doskonale zna każdy sprzedawany pojazd. Wszystkie prezentowane marki i modele są dostępne w sieci Peugeot. Możesz obejrzeć samochód, umówić się na jazdę próbną i szczegółowo poznać jego historię. Chcesz kupić używany samochód bez żadnych obaw? Wybierz używany model z oferty Peugeot.

 

 

Peugeot Polska
Peugeot Polska
Niezależnie od tego, czy kupujesz pojazd od prywatnego właściciela, czy u dealera, zawsze należy zachować ostrożność. Używany samochód ma za sobą pewną historię i kilkaset, a może kilka tysięcy kilometrów na liczniku, dlatego też należy uważnie sprawdzić jego stan.